
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4462W |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 7.00" (177.80mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 4462W 1.5" X 7"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT NAT 3/4"X 5" 25/PK
TAPE ELECTRICAL BLK 1 7/8"X 72YD
TAPE DBL COATED NATURAL 11"X 5YD
CRYSTAL 49.1520MHZ 7PF SMD
XTAL OSC XO 10.762238MHZ CMOS SM
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 7" 25/PK