
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4032 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 11.00" (279.40mm) |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Natural |
| Usage: | Holding, Joining, Mounting |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 11-5-4032 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 10"X 1 1/4" 5/PK
TAPE DBL COAT GRAY 7"X 9" 5/PACK
TAPE DBL COATED 5/8" DIA 2000/RL
RES 11.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
CONN PLUG MALE 35POS GOLD CRIMP
TAPE DBL COATED NATURAL 11"X 5YD