
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 465 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 400 |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
| Length: | 6.00" (152.40mm) |
| Color: | Clear |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 465 2" X 6"-50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ADHSV TRAN 2"X 7 1/4" 25RL
TAPE INSUL GRN 6"X 1 1/4" 100/RL
TAPE DBL COAT GRAY 2"X 10" 10/PK
FIXED IND 8.2UH 5.9A 48.73 MOHM
LED COB 4000K NEUT WHT SQUARE
RECP ASSY
TAPE SPLICING CLR 2"X 6" 50/ROLL