PFM3X60WHT
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
TAPE MARKING WHITE 3"X 60YDS
Catalog
Tape
DataSheet
PFM3X60WHT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Tape Type:Marking
Adhesive:-
Backing, Carrier:Vinyl
Thickness:0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:3.00" (76.20mm)
Length:180' (55.0m) 60 yds
Color:White
Usage:-
Temperature Range:-14°F ~ 140°F (-26°C ~ 60°C)