ADAPT-100-185
Manufacturer
Teledyne LeCroy
VIGOR # :
Description
1 MM TO 1.85 MM F-F ADAPTER
Catalog
Accessories
DataSheet
ADAPT-100-185 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Oscilloscope
Accessory Type:Adapter
For Use With/Related Products:LeCroy Oscilloscopes
Specifications:1.00 ~ 1.85mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BU-47-9
BU-47-9
INSULATOR FOR PEE-WEE PVC WHITE
ASTM 2 - 1G
ASTM 2 - 1G
ASTM WEIGHTS
M1014
M1014
E1 INPUT 0-1V, ISOLATED
FA2 APPLICATOR FOR CTX50
MS27468T21B39SA
MS27468T21B39SA
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
ADAPT-100-185
ADAPT-100-185
1 MM TO 1.85 MM F-F ADAPTER