SDS-1000X-DC
Manufacturer
Siglent Technologies
VIGOR # :
Description
SERIAL DECODING ACTIVATION LICEN
Catalog
Accessories
DataSheet
SDS-1000X-DC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Oscilloscope
Accessory Type:Decode Activation License
For Use With/Related Products:SDS1000X, SDS1000X+ Series
Specifications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ES10
ES10
TEST STAND, LEVER-OPERATED, 100
TPI A103
TPI A103
BOOT HOOK FOR TPI DMM'S
A101
A101
RUBBER BOOT FOR 100 SERIES DMMS
VLM-850-03 LPT
VLM-850-03 LPT
LASER DIODE 850NM 1MW 7MM DIA
ATS-01B-123-C1-R0
ATS-01B-123-C1-R0
HEATSINK 50X50X20MM XCUT
SDS-1000X-DC
SDS-1000X-DC
CDR04BX393BKWRAJ
CDR04BX393BKWRAJ
CAP CER 0.039UF 100V BX 1812