SSA3000XR-RT40
Manufacturer
Siglent Technologies
VIGOR # :
Description
40 MHZ REAL-TIME BANDWIDTH (SSA3
Catalog
Accessories
DataSheet
SSA3000XR-RT40 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Spectrum Analyzer
Accessory Type:Real-Time BandWidth Software
For Use With/Related Products:SSA3000X-R
Specifications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FLK-TI-TRIPOD2
FLK-TI-TRIPOD2
TRIPOD MTG ACCESSORY/HOLDER
03K121-K20S3
03K121-K20S3
PRECISION 3.5 CALIBRATION ADAPTO
02S12S-000S3
02S12S-000S3
PRECISION 2.92 SHORT
AFPX-BATT
AFPX-BATT
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
SSA3000XR-RT40
SSA3000XR-RT40