T6-600/C60
Manufacturer
Fluke Electronics
VIGOR # :
Description
KIT T6-600 WC33 SOFT CASE
Catalog
Equipment - Electrical Testers, Current Probes
DataSheet
T6-600/C60 PDF
Type Description
Series:T6
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Electrical Tester, Fork
Specifications:Measures Voltage, Current, Resistance, and Frequency
Ratings:CAT III 600V
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PCE-GPA 62
PCE-GPA 62
THREE-PHASE CLAMP METER WITH NET
3375
FOX AND HOUND JR TONE/PROBE KIT
ST-102B
ST-102B
GFCI SOCKET TESTER
MLG0603S16NJT000
MLG0603S16NJT000
FIXED IND 16NH 180MA 1.1 OHM SMD
T6-600/C60
T6-600/C60
KIT T6-600 WC33 SOFT CASE
MKP385215200JDA2B0
MKP385215200JDA2B0
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL