PG-35-102R-PVC
Manufacturer
Nidec Copal Electronics
VIGOR # :
Description
PRESSURE GAUGES
Catalog
Equipment - Environmental Testers
DataSheet
PG-35-102R-PVC PDF
Type Description
Series:PG-35
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Manometer
For Measuring:Pressure (Air, Liquid)
Includes:Cable
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RHT12
RHT12
HYGRO-THERMOMETER
EL-WIFI-21CFR-TH+
EL-WIFI-21CFR-TH+
DATA LOG HIGH ACCY WIFI TEMP RH
KIT 1
KIT 1
SMART RF FIELDMETER WITH PROBE,
P2RSA-3703
P2RSA-3703
SMA MALE-SMA MALE; 18 GHZ
801K
801K
PREMIUM TONE PROBE KIT
PG-35-102R-PVC
PG-35-102R-PVC
PRESSURE GAUGES
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM