T3AFG200
Manufacturer
Teledyne LeCroy
VIGOR # :
Description
200 MHZ, 2.4 GS/S, 20 MPTS, 2 CH
Catalog
Equipment - Function Generators
DataSheet
T3AFG200 PDF
Type Description
Series:T3AFG
Package:Box
Part Status:Active
Type:-
Function:-
Number of Channels:-
Frequency - Max:-
Signal Types:-
Display Type:-
Supply Voltage:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4079
FUNCTION GEN 50MHZ DUAL CHANNEL
DG822
DG822
FUNCTION GENERATOR 25MHZ 2CH 16B