SSG-15G-RC
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
SYNTH SIGNAL GENERATOR 15GHZ
Catalog
Equipment - Function Generators
DataSheet
SSG-15G-RC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Function Generator, Pulse Generator
Function:Sweep
Number of Channels:1
Frequency - Max:15 GHz
Signal Types:Pulse, RF
Display Type:No Display
Supply Voltage:6VDC