T3PS16081P
Manufacturer
Teledyne LeCroy
VIGOR # :
Description
PROGRAMMABLE LINEAR DC POWER SUP
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
T3PS16081P PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:-
Voltage - Output:0 ~ 16VDC
Current - Output:0 ~ 8A
Display Type:LCD
Number of Characters:4, 5
Number of Outputs:2
Size / Dimension:11.024" L x 6.087" W x 5.689" H (280.00mm x 154.60mm x 144.50mm)
Features:LAN, Programmable, USB Interface
Power (Watts):128W