15M1510CT-2
Manufacturer
Staco Energy Products Co.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 15A
Catalog
Equipment - Variable Transformers
DataSheet
15M1510CT-2 PDF
Type Description
Series:1500
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Panel Mount
Output Type:Terminals
Voltage - Output:120VAC, 140VAC, 240VAC, 280VAC
Voltage - Supply:120VAC, 240VAC
Input Type:Terminals
Constant Current Load - Max:15A (4.2kVA)
Size:8.310" L x 7.250" W x 17.810" H (211.07mm x 184.15mm x 452.37mm)