TOP075C064/200G
Manufacturer
Chip Shine / CSRF
VIGOR # :
Description
ICT SPRING CONTACT TEST PROBE
Catalog
Test Probe Tips
DataSheet
TOP075C064/200G PDF
Type Description
Series:TOP075
Package:Box
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Spherical Head, 0.025" (0.64mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.388" (9.85mm)
Length - Overall:1.300" (33.00mm)
Color:-
Voltage Rating:-
Ratings:-
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5906A
5906A
TEST PROBE LENTERN TIP SET
8845A-EFPT
8845A-EFPT
TEST PROBE ADT SET EXTND FINE
MCP-A
MCP-A
REPL PINS FOR THE MCP PROBE
1825Y2K50150FCR
1825Y2K50150FCR
CAP CER 15PF 2.5KV C0G/NP0 1825
TOP075C064/200G
TOP075C064/200G
ICT SPRING CONTACT TEST PROBE
CABLE FFC 9POS 1.00MM 1.18"