72-019-KIT
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
1PC 72-018 + 1PC 72-019
Catalog
Test Probe Tips
DataSheet
72-019-KIT PDF
Type Description
Series:72
Package:Bag
Part Status:Active
Tip Type:Lantern Tip
Connection Type:Banana, Female Socket (Jack)
Length - Tip:0.748" (19.00mm)
Length - Overall:4.530" (115.00mm)
Color:Black and Red
Voltage Rating:-
Ratings:CAT III 1000V, IEC 1010