TL-DY-1751000
Manufacturer
Jameson LLC
VIGOR # :
Description
THROW LINE 1000' 1.75MM DIA
Catalog
Accessories
DataSheet
TL-DY-1751000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Throw Line
For Use With/Related Products:Tru Shot™ Launcher
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
60255
3/8" EXTENSION BAR 9.84"
91215
POUCH BELT LOOP
SC-CABINET
SC-CABINET
(RAW) SC-CABINET, SPILL CONTROL
CR8459-2000-N
CR8459-2000-N
CURR SENSE XFMR 200A IN-LINE
TL-DY-1751000
TL-DY-1751000
THROW LINE 1000' 1.75MM DIA