TL-PE-181000
Manufacturer
Jameson LLC
VIGOR # :
Description
THROW LINE 1000' 1/8" DIA
Catalog
Accessories
DataSheet
TL-PE-181000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Throw Line
For Use With/Related Products:Tru Shot™ Launcher
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
122312
SPARE JAWS (PAIR) 2-12"
E-A-RFLEX 28 REPLACEM CASE/50
1232BI-P
1232BI-P
BLADE HACKSAW BLUE 32 TPI 10PC
100ZLJ390MGC18X20
100ZLJ390MGC18X20
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
TL-PE-181000
TL-PE-181000
THROW LINE 1000' 1/8" DIA
33607
NUT DRIVER HEX SOCKET 8MM
CABLE 2COND 18 AWG GRAY 1=1FT