G100L-16BX
Manufacturer
CAIG Laboratories, Inc.
VIGOR # :
Description
DEOXIT G-SERIES 100% LIQUID WIT
Catalog
Chemicals, Cleaners
DataSheet
G100L-16BX PDF
Type Description
Series:DeoxIT® G
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Cleaner
Chemical Component:-
Applications:Contacts
Size:1.6ml
Shipping Info:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
38114
GLOSS ENHANCER 5GAL
K-2C
K-2C
ESSENTIALS KIT - BRUSH BOTTLES W
5-WAY-PENETRANT
5-WAY-PENETRANT
CLEANER LUBRICANT ELECT 16.8 OZ
QLB-053-11B3N-3BA
QLB-053-11B3N-3BA
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 32VDC
G100L-16BX
G100L-16BX
BFC237165563
BFC237165563
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC RAD