DF1B-TA30SHC
Description
TOOL HAND CRIMPER 30AWG SIDE
Catalog
Crimpers, Applicators, Presses
DataSheet
DF1B-TA30SHC PDF
Type Description
Series:DF1B
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Method:Manual
Tool Type:Hand Crimper
Tool Type Feature:-
For Use With/Related Products:Rectangular Contacts
Wire Gauge or Range - AWG:30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Ratcheting:No Ratchet
Wire Entry Location:Side Entry
Features:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TOOL HAND CRIMPER 20-30AWG SIDE
59461
TOOL HAND CRIMPER 10-12AWG SIDE
WC-590
WC-590
DF1B-TA30SHC
DF1B-TA30SHC
TOOL HAND CRIMPER 30AWG SIDE
7403L1PH3ZQE
7403L1PH3ZQE
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V