DF1B-TA30PHC
Description
TOOL HAND CRIMPER 30AWG SIDE
Catalog
Crimpers, Applicators, Presses
DataSheet
DF1B-TA30PHC PDF
Type Description
Series:DF1B
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Method:Manual
Tool Type:Hand Crimper
Tool Type Feature:-
For Use With/Related Products:Rectangular Contacts
Wire Gauge or Range - AWG:30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Ratcheting:No Ratchet
Wire Entry Location:Side Entry
Features:-
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TOOL HAND CRIMPER 22-26AWG SIDE
HPW400U-ITT
HPW400U-ITT
TOOL HAND CRIMPER PNEUM SIDE ENT
TOOL HAND CRIMPER 18-22AWG SIDE
DF1B-TA30PHC
DF1B-TA30PHC
TOOL HAND CRIMPER 30AWG SIDE
632X250C
632X250C
C SERIES, 6-32 THREADED INSERTS,
S-1132B52-M5T1G
S-1132B52-M5T1G
IC REG LINEAR 5.2V 300MA SOT23-5