BAT20-7T11
Manufacturer
Klein Tools
VIGOR # :
Description
CUTTING JAW, STEEL
Catalog
Crimpers - Crimp Heads, Die Sets
DataSheet
BAT20-7T11 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Cutting Head
For Use With/Related Products:3/8" EHS Guy Wire and 3/8" Grade 8 Steel Bolts
Specifications:-
Compatible Tools:BAT207T
Cable Group:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HANDTOOL MANUAL IDT
624 1043 3 01 RT
624 1043 3 01 RT
1X CRIMPING DIE SET 1X LOCATOR
IDHNR12
IDHNR12
HEAD ADAPTER NR SERIES
ERJ-1TNF5901U
ERJ-1TNF5901U
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2512
BAT20-7T11
BAT20-7T11
CUTTING JAW, STEEL
35735
ONE-TOUCH BTTL BL HDPE 6OZ ESD S
CBC11W1M10G0X
CBC11W1M10G0X
CONN D-SUB PLUG 11POS CRIMP