JG25-0.25HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
25G 0.25" HP SERIES TIP ID .010"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG25-0.25HP PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:25
Outer Diameter:0.020" (0.51mm)
Inner Diameter:0.010" (0.25mm)