IFIX-EU145002
Manufacturer
Pimoroni
VIGOR # :
Description
PROBE FLAT POINTED NYLON 5"
Catalog
Excavators, Hooks, Picks, Probes, Tuning Tools
DataSheet
IFIX-EU145002 PDF
Type Description
Series:iFixit
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Probe (Double Ended)
Tip Shape:Flat, Pointed
Length - Overall:5.00" (127.0mm)
Features:ESD Safe, Notched End
Material:Nylon
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MPTSP4
MPTSP4
PROBE STAINLESS STEEL 155MM
35617
PROBE POINTED STN STEEL 5.43"