NFC-SWABS-1.25MM
Manufacturer
Fluke Networks
VIGOR # :
Description
FIBEROPTIC CLEAN SWAB 1.25MM DIA
Catalog
Fiber Optics and Accessories
DataSheet
NFC-SWABS-1.25MM PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:-
Specifications:LC, MU Connectors
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CCT-250
CCT-250
FOCCUS CCT CLEAR CONNECTION TOOL
NFK-2000
NFK-2000
FIBER OPTIC TERMINATION KIT
FOLPC-1.25MM
FOLPC-1.25MM
1.25MM MM FIBER OPTIC PATCH CORD
ERJ-U02D8663X
ERJ-U02D8663X
0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 86
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC
NFC-SWABS-1.25MM
NFC-SWABS-1.25MM
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM