FOLPC-2.5MM
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
2.5MM MM FIBER OPTIC PATCH CORD
Catalog
Fiber Optics and Accessories
DataSheet
FOLPC-2.5MM PDF
Type Description
Series:OptiCam®
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Specifications:MM Connectors
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FOCTT2-KIT
FOCTT2-KIT
OPTICAM 2 TERMINATION TOOL BASIC
MCC-CCWRC
MCC-CCWRC
CASSETTE CLEANCLICKER - FIBER OP
MCC-FK03
MCC-FK03
STANDARD FIBER OPTIC CLEANING KI
1812Y1K00123KXT
1812Y1K00123KXT
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1812
FOLPC-2.5MM
FOLPC-2.5MM
KIT CONN MINI-FIT JR 4.20MM
MS3459LS14S-6S
MS3459LS14S-6S
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP