EMHIT21E
Manufacturer
Eveready (Energizer Battery Company)
VIGOR # :
Description
FLASHLIGHT LED 125LM AA(2)
Catalog
Flashlights
DataSheet
EMHIT21E PDF
Type Description
Series:Hard Case Tactical®
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Standard
Lamp Type:LED
Lamp Output:125 Lumens
Features:Impact Resistant, Includes Batteries, Includes Lanyard, Non-Slip Grip, Weatherproof
Battery Cell Size:AA (Requires 2)
Length:-
Material - Body:Aluminum
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TUF4AA1H
TUF4AA1H
FLASHLIGHT XENON 21LM AA(4)
MLT1W2AAL
MLT1W2AAL
FLASHLT LED 45LM AA LITHIUM(2)
TUFPL22PH
TUFPL22PH
PENLIGHT LED 100 LUMEN AAA(2)
ASX02608-R
ASX02608-R
EXCITER 8OHM 1.5W 82DB ROUND
BSS127
BSS127
MOSFET N-CHANNEL 600V 21MA SOT23