0451-10-INS
Manufacturer
Paladin Tools (Greenlee Communications)
VIGOR # :
Description
PLIERS ADJUSTABLE 10.38"
Catalog
Pliers
DataSheet
0451-10-INS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Adjustable (Water Pump)
Tip Type:-
Tip Shape:Straight
Jaw Type:Serrated
Features:High Leverage, Insulated to 1000V, Soft Grips
Length:10.38" (263.7mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LONG NOSE PLIERS-ROUND TIPS
LN54VN
LN54VN
PLIERS ELEC LONG NOSE 5"
ELECT INSTALL PLIERS 12,14 AWG
0451-10-INS
0451-10-INS
PLIERS ADJUSTABLE 10.38"
VL-CBR-0702
VL-CBR-0702
CABLE SATA LATCHING 19.75"
CKRA4810EP
CKRA4810EP
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-530V
47600
TWEEZER BACK STOP WAFER 91 4.92"