EPD-914110
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
PUNCHDOWN 110 W/BLADE
Catalog
Punchdown, Blades
DataSheet
EPD-914110 PDF
Type Description
Series:EPD
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Punchdown
Includes:Blade, Hook/Spludger
Blade Size:110
Features:Blade Storage, Impact Adjustment, Interchangeable Blades
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D914S IMPACT TOOL 66/110 BLADE
EPD-914116
EPD-914116
PUNCHDOWN 66 110 W/BLADE
PDT110
PDT110
TOOL PUNCHDOWN & BLADE 110 STYLE
AB-ENDCAP-FH-01
AB-ENDCAP-FH-01
TAIL END CAP FOR FH SERIES -180
C4D0612N-A
C4D0612N-A
SWITCH ROTARY 2-12POS 300MA 125V
BRH152
BRH152
(BSC-CH) BRH152 ROLL 15"X150'HVY
EPD-914110
EPD-914110
PUNCHDOWN 110 W/BLADE