VDV427-016-SEN
Manufacturer
Klein Tools
VIGOR # :
Description
BLADE 66 FOR PUNCHDOWN TOOL
Catalog
Punchdown, Blades
DataSheet
VDV427-016-SEN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Tool Type:Blade
Includes:-
Blade Size:66
Features:Reversible
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TEL-6090
TEL-6090
IMPACT PUNCH DOWN TOOL 110 PUNC
3531
TOOL PUNCHDOWN NOIMPACT 110BLADE
VDV427-821
VDV427-821
PUNCHDOWN 66/110 W/BLADE
VDV427-016-SEN
VDV427-016-SEN
BLADE 66 FOR PUNCHDOWN TOOL
10AMPS-CSTKIT
10AMPS-CSTKIT
10 AMPS CURRENT SENSE TRAN PBC
100SP1T1B2M2QE
100SP1T1B2M2QE
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
F92ERBNBNSNM024
F92ERBNBNSNM024
OS2 2 FIBER 1.6MM JACKET PATCHCO