7BP29219
Manufacturer
Klein Tools
VIGOR # :
Description
BRASS PUNCH - 3/4'' (19 MM)
Catalog
Punches
DataSheet
7BP29219 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Parallel Pin Punch
Tip Diameter:0.75" (19.1mm)
Shaft Diameter:0.75" (19.1mm)
Length:11.50" (292.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4PPL04
4PPL04
PIN PUNCH - LONG - 5/32'' (4 MM)
4BP19
4BP19
BRASS PUNCH - 3/4'' (19 MM)
4PPL08
4PPL08
PIN PUNCH - LONG - 5/16'' (8 MM)