5CB150025
Manufacturer
Klein Tools
VIGOR # :
Description
HEXAGON CROWBAR
Catalog
Specialized Tools
DataSheet
5CB150025 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Tool Type:Crowbar
For Use With/Related Products:Breaking Rock and Concrete
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7300-N/8
7300-N/8
4.8V NI-CD CORDLESS ROTARY TOOL
5POB90020
5POB90020
PODGER BAR HEXAGON
53934
WOOD BORING BIT, 1-1/8"
ROB-12383
ROB-12383
ALUMINUM CHANNEL 1.50"
D3C5814-1
D3C5814-1
5.80 - 14.50 GHZ CIRCULATOR