SM115.SA.NE.1.ITU
Manufacturer
Ideal-tek
VIGOR # :
Description
ESD SMD EPOXY TWEEZERS 4.53"
Catalog
Tweezers
DataSheet
SM115.SA.NE.1.ITU PDF
Type Description
Series:-
Package:Retail Package
Part Status:Active
Features:Acid Resistant, Anti-Magnetic, ESD Safe
Tip Style:Pointed
Tip Type:Barrel
Tip Shape:Angled
Length - Overall:4.53" (115.0mm)
Pattern Number:-
Material:Stainless Steel
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7-SA-R
7-SA-R
TWEEZERS - CURVED VERY FINE POIN
7SA
7SA
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.75"
PRECISION TWEEZERS
RN73H2ETTD4073B10
RN73H2ETTD4073B10
RES 407K OHM 0.1% 1/4W 1210
SiT3372AI-4B9-25NG125.000000Y
SiT3372AI-4B9-25NG125.000000Y
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
SM115.SA.NE.1.ITU
SM115.SA.NE.1.ITU
ESD SMD EPOXY TWEEZERS 4.53"
GA1210H104MXXAR31G
GA1210H104MXXAR31G
CAP CER 0.1UF 25V X8R 1210