TLXURON2175A
Manufacturer
SRA Soldering Products
VIGOR # :
Description
XURON 2175A FULL FLUSH SHEAR
Catalog
Wire Cutters
DataSheet
TLXURON2175A PDF
Type Description
Series:Xuron
Package:Retail Package
Part Status:Active
Type:Side (Diagonal)
Shape:Tapered
Cut Edge:Full Flush
Length - Overall:-
Features:Soft Grips
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S185E
S185E
CUTTER STANDOFF ANTISHOCK SHEAR
77 02 120 H
77 02 120 H
CUTTERS W/ CARBIDE EDGE ESD
7221
CUTTER, MEDIUM TAPER RELIEF SEMI
PMT-20N12AL03-04
PMT-20N12AL03-04
SPEAKER 4OHM 1W TOP PORT 73.5DB
TLXURON2175A
TLXURON2175A
XURON 2175A FULL FLUSH SHEAR