B82801B0184A030
Description
CURR SENSE XFMR 1:30 SMD
DataSheet
B82801B0184A030 PDF
Type Description
Series:B82801B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):-
Inductance:0.8mOhm Primary, 870mOhm Secondary
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:Surface Mount
Current Ratio:0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
DC Resistance (DCR):0.200" (5.08mm)