CR8349-2000-F
Description
CURR SENSE XFMR 75A T/H
DataSheet
CR8349-2000-F PDF
Part Status:Active
Frequency Range:20Hz ~ 200kHz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:Through Hole
ET (Volt-Time):1.024" L x 0.670" W (26.00mm x 17.00mm)
Turns Ratio - Primary:Secondary:1.102" (28.00mm)