DP-241-4-20
Description
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
DataSheet
DP-241-4-20 PDF
Type Description
Series:Two-4-One™
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):20V
Current - Output (Max):300mA
Center Tap:Yes
Power - Max:6VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:60.30mm L x 33.30mm W
Height - Seated (Max):36.20mm