A41-175-36
DataSheet
A41-175-36 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max):Parallel 9.6A, Series 4.8A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:79.40mm L x 79.70mm W
Height - Seated (Max):95.30mm