VPP24-1250-B
Description
PWR XFMR LAMINATED 30VA TH
DataSheet
VPP24-1250-B PDF
Type Description
Series:PC Mount: World Series™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 2.5A, Series 1.25A
Center Tap:No
Power - Max:30VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:66.68mm L x 55.55mm W
Height - Seated (Max):39.67mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:1.2 lbs (544.3 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
166L42
166L42
PWR XFMR LAMINATED 84VA CHAS MT
187A28
187A28
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA CHAS MT
VPL10-1000
VPL10-1000
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
PWM-N
PWM-N
VNYL PORTA-PK REFILL - LEGEND: N
RMCF2010JT1K00
RMCF2010JT1K00
RES 1K OHM 5% 3/4W 2010