VPL14-360
Description
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
DataSheet
VPL14-360 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):14V
Current - Output (Max):0.36A
Center Tap:No
Power - Max:5.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 60.33mm W
Height - Seated (Max):36.52mm