MPI-650-36
DataSheet
MPI-650-36 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max):Parallel 36.2A, Series 18.1A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:133.30mm L x 119.40mm W
Height - Seated (Max):117.80mm