BV302S12006-ZU
Description
PWR XFMR LAMINATED 0.6VA TH
DataSheet
BV302S12006-ZU PDF
Type Description
Series:EI 30-5
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:230V
Voltage - Secondary (Full Load):12V
Current - Output (Max):50mA
Center Tap:No
Power - Max:0.6VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):15.40mm