VPS10-4300
Description
PWR XFMR LAMINATED 43VA CHAS MT
DataSheet
VPS10-4300 PDF
Type Description
Series:Chassis Mount: World Series™
Package:Box
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max):Parallel 8.6A, Series 4.3A
Center Tap:No
Power - Max:43VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:58.67mm L x 50.80mm W
Height - Seated (Max):68.33mm