A41-80-230L
DataSheet
A41-80-230L PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 700mA, Series 350mA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:63.50mm L x 64.30mm W
Height - Seated (Max):76.20mm