VPP12-400-B
Description
PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
DataSheet
VPP12-400-B PDF
Type Description
Series:PC Mount: World Series™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 6.3V, Series 12.6V
Current - Output (Max):Parallel 800mA, Series 400mA
Center Tap:No
Power - Max:5VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:41.28mm L x 33.32mm W
Height - Seated (Max):34.93mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:0.37 lb (167.83 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
F7-16
F7-16
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
160D12
160D12
PWR XFMR LAMINATED 1VA TH
266GD24
266GD24
PWR XFMR LAMINATED 16.8VA CHAS
VPP12-400-B
VPP12-400-B
PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
93LC66A-E/SN
93LC66A-E/SN
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8SOIC