VPM30-3330
Description
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
DataSheet
VPM30-3330 PDF
Type:Toroidal
Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):Parallel 6.66A, Series 3.33A
Center Tap:No
Power - Max:100VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:96.00mm Dia
Height - Seated (Max):52.00mm