BV301S12020-ZU
Description
PWR XFMR LAMINATED 2VA TH
DataSheet
BV301S12020-ZU PDF
Type Description
Series:EI30-15.5
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V
Voltage - Secondary (Full Load):12V
Current - Output (Max):167mA
Center Tap:No
Power - Max:2VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):27.40mm