MPI-250-230
DataSheet
MPI-250-230 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 2.2A, Series 1.1A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:104.80mm L x 104.90mm W
Height - Seated (Max):98.20mm