MPI-200-230
DataSheet
MPI-200-230 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 1.7A, Series 870mA
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:95.30mm L x 113.30mm W
Height - Seated (Max):93.10mm