ECO-105-40
DataSheet
ECO-105-40 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 20V, Series 40V
Current - Output (Max):Parallel 5.2A, Series 2.6A
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:90.00mm L x 106.00mm W
Height - Seated (Max):96.00mm