VPL36-700
Description
PWR XFMR LAMINATED 25.0VA CHAS
DataSheet
VPL36-700 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):36V
Current - Output (Max):700mA
Center Tap:No
Power - Max:25.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:57.15mm L x 101.6mm W
Height - Seated (Max):49.22 mm